İCK Harita, Mühendislik, Mimarlık, İnşaat, Emlak, Bilgisayar, Eksperlik, Tarım Ürünleri, Ekipmanları, Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi 1996 yılında Adana kurulmuştur. Her türlü halihazır harita, imar uygulamaları, kamulaştırma haritaları, maden haritaları, plankote, toplulaştırma, yol, kanal, içme suyu, enerji nakil hattı halihazır ve kamulaştırmalarını yapmak üzere kurulmuş proje ve etüt firmasıdır.
Firma kadromuz 1 adet harita mühendisi, 8 adet harita teknikeri ve 1 adet harita teknisyeni ve 5 adet büro elemanından oluşmaktadır.
Firma teknik personelimiz halihazır harita, imar uygulamaları yol, kanal, enerji nakil hattı kamulaştırması alanlarında geniş tecrübeye sahip bir uygulama teknik elemanlarıdır.
Teknik ekibimiz herhangi bir mühendislik yapısının ilk adımı olan arazi ölçümlerinden işe başlamakta, arkasından bu doğal yapıyı kullanılan harita programları sayesinde bilgisayar ortamına aktarmakta ve proje sahiplerinin hizmetine sunmaktadır. Onların istek ve düşüncelerine anında cevap verebilmekte, oluşan ortak tasarımı yine harita programları sayesinde proje sahiplerine gösterebilmektedir.
Projenin araziye aplikasyonlarını bizzat yaparak kendi projesini araziye yerleştirmekte bu sırada oluşan arazi hareketlerini anında proje sahiplerine sunabilmektedir.
Aynı zamanda çalıştığımız tüm diğer disiplinlerdeki meslektaşlarımıza arazi ve büro bilgimiz sayesinde sağlıklı bir koordine verebilmekteyiz. Bu özellikleri ile firmamız mühendislik organizasyonlarını başarı ile sunmaya devam etmektedir.